Ja-Ty-My – AIKI

to wakacyjny projekt łączący Trening Umiejętności Społecznych z pracą z ciałem przy wykorzystaniu metody i zasad treningowych Aikido.

 

Dlaczego Aikido?

W Aikido mówimy „Ustąp aby zwyciężyć. Usuń się z drogi przeciwnika, wykorzystaj jego siłę i pozwól mu iść tam, gdzie chce nie robiąc mu krzywdy i sam zachowując swoją pozycję”
Dzisiaj często słyszymy „nie poddawaj się, walcz, bądź twardy, nie ustępuj! Ustępują tyko słabi!” Czy aby na pewno?
Aby wiedzieć, kiedy i jak ustąpić z drogi trzeba mieć dużo wewnętrznej siły i dobrze czuć się w swoim ciele, być uważnym obserwatorem, potrafić ocenić sytuację, wiedzieć na co Cię stać. Wtedy, kiedy trzeba – potrafić być delikatnym, a kiedy indziej – stanowczym.
Takie jest nasze codzienne życie – pełne nieoczekiwanych sytuacji, społecznych, emocjonalnych w których często trudno się odnaleźć, trudno poznać, kiedy jak się zachować.
Ustąp nie znaczy – przegraj. Ustąp znaczy – odnieś zwycięstwo na swoich zasadach.

Jak połączyć Aikido i  Trening Umiejętności Społecznych?

W Aikido znajdziemy wiele zasad, które idealnie można wykorzystać w życiu, w budowaniu relacji pomiędzy sobą. Podczas wakacyjnych turnusów oprzemy się na nich, by w nieco inny sposób pracować podczas Treningu Umiejętności Społecznych.
Każdy dzień zajęć zaczniemy od godzinnego ruchu na macie z instruktorem Aikido. Podążymy za tym, czym jest bezpieczeństwo, odwaga, szacunek, nie-agresja i współpraca. To będą doświadczenia w ruchu i kontakcie ze sobą.
Po przerwie – następne dwie godziny zajęć będą kontynuacją tematu w formie klasycznych zajęć TUS prowadzonych przez trenerkę. Dzieci będą rozmawiać, szukać rozwiązań, improwizować, kształtować umiejętności i zdobywać wiedzę.

Dla kogo są te zajęcia?

Zapraszamy do grup dzieci w wieku  od 6 do 10 lat z trudnościami zarówno ruchowymi jak i społecznymi. Świadomość własnych możliwości i ograniczeń w różnych sferach życia to jeden z filarów budowy poczucia wartości i otwartości na relacje. Aby wziąć udział nie trzeba być ani super sprawnym ani wielkim entuzjastą ruchu.

Co będzie potrzebne?

Spodnie od dresu i koszulka z krótkim rękawem. Bidon z wodą do picia. Będziemy ćwiczyć  i pracować na bosaka, bez butów czy kapci.

Miejsce, cena i terminy zajęć

Zajęcia będą się odbywać w małych grupach (max 8-10 osób) przy ul. Spisaka 37 w Ursusie.
Turnus 1:   1 – 5 lipca 2024 (codziennie – poniedziałek – czwartek godz. 15.00 – 18.00, piątek godz. 15.00 – 17.00)
Turnus 2:  8 – 12 lipca 2024 (codziennie – poniedziałek – czwartek godz. 15.00 – 18.00, piątek godz. 15.00 – 17.00)
Turnus 3:  5 – 9 sierpnia 2024 (codziennie – poniedziałek – czwartek godz. 15.00 – 18.00, piątek godz. 15.00 – 17.00)

Cena: 600 zł/ turnus/osoba

UWAGA: Można wziąć udział w więcej niż jednym turnusie 🙂
Do każdej z grup będzie przeprowadzana kwalifikacja po zakończeniu zgłoszeń, tak, żeby jak najlepiej dopasować grupy.

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy poniżej. Podaj niezbędne dane. Po zgłoszeniu skontaktujemy się, żeby potwierdzić uczestnictwo w zajęciach.  Dodatkowych informacji udziela p. Agnieszka Jaworska tel. 531 399 745 e:mail agnieszka.jaworska@kagi.org.pl

    Wszystke pola są wymagane