Praktyki

W naszej Poradni istnieje możliwość odbycia praktyk asystenckich dla terapeutek SI. 

Zgłaszając się do nas na praktykę, należy wziąć jednak po uwagę następujące czynniki:

  • podjęcie praktyki wiąże się z wejściem w proces terapeutyczny dziecka, zmianą jego otoczenia, a przede wszystkim uzyskaniem na to zgody rodzica w związku z tym, nie jest sprawą „ad hoc”.
  • nie każde dziecko jest gotowe na to, żeby podczas jego zajęć przebywała w sali inna osoba i nie każdy rodzic na to wyraża zgodę, w związku z tym, nie oferujemy „dużej ilości godzin w krótkim czasie”.
  • nie każda nasza terapeutka przyjmuje praktykantki, co również ogranicza ilość dostępnych godzin
  • nie przyjmujemy praktykantek „hurtem”, po kilka na jedne zajęcia,  „na szybko” żeby w krótkim czasie odrobić godziny. Praktyka wymaga czasu – na naukę trzeba poświęcić czas. Wszyscy jesteśmy zajęci, ale jednak…
  • preferujemy osoby, które oprócz „chęci zaliczenia” są naprawdę zainteresowane pracą z dziećmi i mają do tego „zajawkę”, lubią się uczyć, są rzetelne i poważnie podchodzą do tego co robią ,a nie tylko chcą zdobyć kwitek – chętnie z nimi potem nawiązujemy współpracę. 
  • preferujemy osoby, które mieszkają stosunkowo blisko naszej Poradni – dalekie dojazdy rozłożyły już niejedną praktykę.

Tak, wiemy – trening czyni mistrza 🙂 i gdzieś trzeba zacząć praktykę. Chcemy jednak, żeby czas spędzony na praktyce z dziećmi, które są pod naszą opieką był dobry przede wszystkim dla nich (bo dziecko to nie materiał do eksperymentów 🙂 ), a jednocześnie dał wiedze i dobre doświadczenie nowej terapeutce.  

Jeśli masz zajawkę do pracy z dzieciakami, naprawdę Cię to interesuje i po tym co napisano powyżej, nadal chcesz zgłosić się do nas na praktyki – nic nie stoi na przeszkodzie 🙂

Napisz e:mail na kontakt@poradniakluczyk.pl, dołóż swoje CV i kilka słów o sobie. Odezwiemy się z pewnością.

Praktyki są bezpłatne, mile widziana jest jednak drobna darowizna dla Fundacji 🙂

Z pozdrowieniami,

Agnieszka Potok 

Dyrektorka Poradni Kluczyk